PEERLESS 55inch Xtreme High Bright Sealed LCD Display IP66 BLK Optically Bonded 2500Cd/m2
Produkten är inte längre i vårt sortiment. Vänligen kontakta oss om du behöver hjälp att finna en ersättningsprodukt.
|
|
PEERLESS 55inch Xtreme High Bright Sealed LCD Display IP66 BLK Optically Bonded 2500Cd/m2
-
Skärmstorlek
55"
-
Upplösning
1920 x 1080
-
HD
Full HD
-
USB-C
0
-
DVI
0
-
DP
1
-
HDMI
2
-
Pekskärm
Nej
-
Högtalare
Nej
-
Skärmform
Platt
-
Höjd justering
Nej
-
Vridbar
Nej
-
Pivot
Nej
-
Användningsområde
Digital signage
|
Beskrivning
Specifikationer
Energy label
"There has never been an outdoor daylight readable display built to withstand the harsh outdoor elements like the Peerless-AV® Xtreme™ High Bright. Featuring an IP66 Rated design and a patented thermal exhaust system, Xtreme High Bright Outdoor Displays are fully protected against water, dust, moisture and even insects. The display’s cover glass is optically bonded, which increases the perceived contrast ratio and cuts down on glare, providing amazing picture quality even in direct sunlight. With an operating temperature range of -35°C to 60°C,Xtreme Displays are designed to thrive year-round outside, without worry of extreme hot or cold temperature waves. This High Bright line of commercial displays offer 2500nits of light output to combat high ambient lighting conditions, while the ambient light sensor automatically adjusts the display’s brightness to optimise the power consumption and enhance the viewing experience. Providing unmatched capabilities, Xtreme High Bright Outdoor Displays are the perfect digital signage or entertainment solution for any professional application. "
| Skärm diagonal | 138,7 cm (54.6") |
| Skärmtyp | LED |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Ljusstyrka | 2500 cd/m² |
| HD-typ | Full HD |
| Pekskärm | Nej |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 4000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,63 x 0,63 mm |
| Aktiv skärmyta (B x H) | 1209,6 x 680,4 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 138,8 cm |
| Justerbar färgtemperatur | Ja |
| Färgdjup | 10 bit |
| Standard uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal HDMI-ingångar | 2 |
| DVI-port | Nej |
| Antal Displayportar | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 1 |
| USB-version | 2.0 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| RS-232-gränssnitt | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
| Produktdesign | Platt skärm för digital skyltning |
| Produktens färg | Svart |
| Placeringar som kan användas | Utomhus |
| Orientering | Horisontell / Vertikal |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 600 x 400,600 x 600 mm |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Ändamål | Universal |
| Ljussensor | Ja |
| Drifttid (timmar/dagar) | 24/7 |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP66 |
| Strömförbrukning (vanlig) | 308 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 2 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Bredd | 1272 mm |
| Djup | 101 mm |
| Höjd | 743 mm |
| Vikt | 44,9 kg |
| Förpackningens bredd | 1446 mm |
| Låddjup | 250 mm |
| Förpackningens höjd | 877 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 51,3 kg |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Temperatur vid drift | -35 - 60 ° C |
| Certifiering | FCC Class A, cULus, CE, UKCA, RoHS |
| Harmonized System (HS)-kod | 85285210 |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.