LENOVO ThinkPad T14s Gen 6 21TB - 180 graders gångsjärnskonstruktion - AMD Ryzen AI 7 PRO - 350 / upp till 5 GHz - Win 11 Pro - Radeon 860M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe, Performance -
Förstasidan
Datorer
Bärbara datorer
LENOVO ThinkPad T14s Gen 6 21TB - 180 graders gångsjärnskonstruktion - AMD Ryzen AI 7 PRO - 350 / upp till 5 GHz - Win 11 Pro - Radeon 860M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe, Performance -
|
|
LENOVO ThinkPad T14s Gen 6 21TB - 180 graders gångsjärnskonstruktion - AMD Ryzen AI 7 PRO - 350 / upp till 5 GHz - Win 11 Pro - Radeon 860M - 32 GB RAM - 512 GB SSD TCG Opal Encryption 2, NVMe, Performance -
-
Skärmstorlek
14"
-
Upplösning
1920 x 1200
-
Pekskärm
Nej
-
Vikt
1.25Kg
-
OS
Windows 11 Pro
-
SSD / Flash
512GB
-
Minne
32GB
-
Diskret grafik
Ej tillgänglig
-
Teckenlayout
Nordic
-
CPU Model
350
-
Aspect ratio
16:10
|
Beskrivning
Specifikationer
Lenovo ThinkPad T14s Gen 6 (AMD) Copilot+ PC. Produkttyp: Bärbar dator, Formfaktor: Clamshell. Processorfamilj: AMD Ryzen AI 7 PRO, Processor: 350, Processorfrekvens: 2 GHz. Skärm diagonal: 35,6 cm (14"), HD-typ: WUXGA, Upplösning: 1920 x 1200 pixlar. Internminne: 32 GB, Typ av internminne: LPDDR5x-SDRAM. Total lagringskapacitet: 512 GB, Lagringsmedia: SSD. Ombord grafikkort modell: AMD Radeon 860M. Installerat operativsystem: Windows 11 Pro. Produktens färg: Svart
| Produkttyp | Bärbar dator |
| Produktens färg | Svart |
| Formfaktor | Clamshell |
| Material, hölje | Gjuten aluminium |
| Skärm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | WUXGA |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Native bildförhållande | 16:10 |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| RGB-färgrymd | sRGB |
| Färgomfång | 100% |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Processortillverkare | AMD |
| Processorfamilj | AMD Ryzen AI 7 PRO |
| Processor | 350 |
| Processorkärnor | 8 |
| Processorboostfrekvens | 5 GHz |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Copilot+ PC | Ja |
| Internminne | 32 GB |
| Typ av internminne | LPDDR5x-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 7500 MHz |
| Minnets formfaktor | Integrerat |
| Maximalt internminne | 32 GB |
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | AMD |
| Familj av inbyggda grafikkort | AMD Radeon |
| Ombord grafikkort modell | AMD Radeon 860M |
| Ljudchipp | Realtek ALC3287 |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Högtalareffekt | 2 W |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 5 MP |
| Infraröd (IR) kamera | Ja |
| Sekretesskamera | Ja |
| Sekretesstyp | Integritetsskydd |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenntyp | 2x2 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Nej |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| WWAN | Kan uppgraderas |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 0 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| USB Sleep-and-Charge (laddning i viloläge) | Ja |
| Moderkortets chipset | AMD SoC |
| Pekredskap | ThinkPad UltraNav |
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Tangentbord med bakgrundsbelysning | Ja |
| Tangentbordsspråk | Nordic |
| Knapp för andrepilot | Ja |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets språk | Danska, Fin, Svenska, Norska, Engelska |
| Microsoft Copilot | Ja |
| Medföljande programvara | Lenovo AI Now |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 58 wh |
| AC-adapter, effektförlust | 65 W |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| USB-strömleverans | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Kortläsare för smarta kort | Ja |
| Windows Hello | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Certifiering | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Vikt | 1,25 kg |
| Bredd | 313,6 mm |
| Djup | 219,4 mm |
| Höjd (framsida) | 1,14 cm |
| Höjd (baksida) | 1,64 cm |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.