ACER Xv272Ux1Bmiiprx Computer
|
|
ACER Xv272Ux1Bmiiprx Computer
-
Skärmstorlek
27"
-
Upplösning
2560 x 1440
-
HD
Wide Quad HD
-
DP
1
-
HDMI
2
-
Pekskärm
Nej
-
Högtalare
Ja
-
Skärmform
Platt
-
Höjd justering
Ja
-
Vridbar
Ja
-
Uppdateringsfrekvens
200Hz
|
Beskrivning
Specifikationer
Acer XV272UX1BMIIPRX. Skärm diagonal: 68,6 cm (27"), Upplösning: 2560 x 1440 pixlar, HD-typ: Wide Quad HD, Skärmtyp: LCD, Svarstid (medel): 0,5 ms, Native bildförhållande: 16:9, Betraktningsvinkel (horisontell): 178°, Synfältsvinkel (vertikal): 178°. Inbyggda högtalare. VESA-fäste, Höjdjustering. Produktens färg: Svart, Röd
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Wide Quad HD |
| Paneltyp | IPS |
| Ljusstyrka (max) | 400 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 350 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,5 ms |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 200 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,233 x 0,233 mm |
| Pixeltäthet | 109 ppi |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 264 - 264 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 200 hz |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Färgdjup | 8 bit |
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart, Röd |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Fötter färg | Svart, Röd |
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -20 - 20° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 25° |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 25 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 39 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 614 mm |
| Djup (med stativ) | 247 mm |
| Höjd (med stativ) | 405 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,85 kg |
| Bredd (utan stativ) | 614 mm |
| Djup (utan stativ) | 69 mm |
| Höjd (utan stativ) | 367 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,19 kg |
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | AC, DisplayPort, HDMI |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.