ACER Projector X1228Hn DLP XGA 2
|
|
ACER Projector X1228Hn DLP XGA 2
-
Typ
DLP
-
Ljusstyrka
4800ANSI Lumen
-
Kontrast
20000:1
-
Vikt
2.8Kg
-
Högtalare
Ja
|
Beskrivning
Specifikationer
Acer Essential X1228HN. Projektorns ljusstyrka: 4800 ANSI-lumen, Projektionsteknik: DLP, Projektorns naturliga upplösning: XGA (1024x768). Typ av ljuskälla: Lampa, Lampeffekt: 220 W, Antal lampor: 1 lamp(or). Fokus: Manuell, Brännviddsintervall: 21.85 - 24.01 mm, Bländarintervall (F-F): 2,41 - 2,53. Grafikupplösningar som stöds: 1024 x 768 (XGA), 1920 x 1200 (WUXGA). Seriellt gränssnitt: RS-232
| Projektorns ljusstyrka | 4800 ANSI-lumen |
| Projektionsteknik | DLP |
| Projektorns naturliga upplösning | XGA (1024x768) |
| Kontrastförhållande (medel) | 20000:1 |
| Native bildförhållande | 4:3 |
| Som stöds bildformat | 16:9 |
| Kompatibla skärmstorlekar | 584,2 - 7620 mm (23 - 300") |
| Projektorns ljusstyrka (strömsparläge) | 3840 ANSI-lumen |
| Horisontellt sökområde | 15 - 100 kHz |
| Vertikalt sökområde | 24 - 120 hz |
| Typ av ljuskälla | Lampa |
| Lampeffekt | 220 W |
| Antal lampor | 1 lamp(or) |
| Fokus | Manuell |
| Brännviddsintervall | 21.85 - 24.01 mm |
| Bländarintervall (F-F) | 2,41 - 2,53 |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Typ av zoom | Manuell |
| Zoomförhållande | 1.1:1 |
| Avståndsförskjutning | 1.94 - 2.16 |
| Förskjutning | 130% |
| Grafikupplösningar som stöds | 1024 x 768 (XGA), 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Antal HDMI-portar | 0 |
| Ingående kompositvideo | 1 |
| Komponentvideo in (YPbPr / YCbCr) | 0 |
| DVI-port | Nej |
| Ljudingång (vänster och höger) | 1 |
| Antal ljudutgångar vänster/höger | 1 |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| Smart-TV | Nej |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Wi-Fi | Nej |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Interaktiv | Nej |
| Projiceringslägen | Framsida, Bak, Tak |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Uteffekt (RMS) | 3 W |
| Antal inbyggda högtalare | 1 |
| Produkttyp | Standard throw-projektor |
| Positionering på marknaden | Bärbar |
| Produktens färg | Svart |
| placering | Tak |
| Inbyggd display | Nej |
| Strömkälla | AC |
| Strömförbrukning (vanlig) | 275 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Förbrukning (ekonomiläge) | 205 W |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Vikt | 2,8 kg |
| Bredd | 313 mm |
| Djup | 240 mm |
| Höjd | 113,7 mm |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Kabel inkluderad | VGA, AC |
| Väska | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningarnas innehåll | Lens Cap
Quick Start Guide
Security Card |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.