ACER Predator X27UW3b 26,5" 69cm 16:9 240Hz 2560x1440
|
|
ACER Predator X27UW3b 26,5" 69cm 16:9 240Hz 2560x1440
-
Kontrast
1500000:1
-
Högtalare
Ja
|
Beskrivning
Specifikationer
Stig in i mästarnas arena. Nå din fulla potential med Predator X27 QD-OLED. Quantum Dot-ljus avslöjar varje hot, blixtsnabb precision driver dina ambitioner och anpassningsbar teknik anpassar sig efter dina kommandon.
QUANTUM DOT-LJUS
Låt dig omslutas av en levande och bioliknande dimension med den fantastiska 4K Quantum Dot OLED-skärmen. Äkta 10-bitars färgdjup ger magisk grafik, medan uppdatering av bildbevarande säkerställer att skärmen förblir skarp och felfri i kommande strider.
QUANTUM DOT-
Den här tekniken förhöjer bildskärmen med miljarder av kristaller i nanostorlek. Det förbättrar färgintensiteten och precisionen så att du får en spelupplevelse som inte bara syns, utan verkligen känns.
OLED-TEKNIK
OLED-panelen blåser liv i varje pixel som lyser upp separat och ger djup svärta och klara färger. Det ger spelvärlden oöverträffad kontrast och detaljrikedom.
VESA DISPLAYHDR™ TRUE BLACK 500
Bli uppslukad av världar där briljant ljus möter skugga. Med äkta svärta, levande högdager och en ljusstyrka på 500 nits frambringas en detaljrikedom i varenda bildruta som annars skulle ha försvunnit i mörkret.
HARMONI I HERTZ
Synkronisera din verklighet med AMD FreeSync™ Premium Pro (programmet är under utveckling), där spelandet jämnas ut över tillfälliga svackor, så att du slipper uppdateringsfel och fördröjningar i din visuella upplevelse.
SNABB UPPDATERING
Frigör framtidens hastighet och bli del av en upplevelse där uppdateringsfrekvensen på 500 Hz1,2 och svarstiden är lika snabb som en svindlande biljakt genom stadens gator, där varje händelse sker på ett ögonblick.
OTROLIG SVARSTID
I en värld där varje millisekund räknas svarar du snabbare än en netrunners kod. Du får en svarstid på 0,03 ms1 för total kontroll och noggrannhet med minimal oskärpa.
KVM: DIN DIGITALA STILETTKNIV
Växla blixtsnabbt mellan enheter med den inbyggda KVM-switchen som ser till att varje byte och bit av din cyberarsenal är nära till hands.
VÄGVISARE FÖR NÄSTA GENERATIONENS ANSLUTNING
Predator X27 QD-OLED är ditt nav i vägskälet där teknik möts. Med gott om portar och kompatibilitet med Type-C 65W PD och HDMI 2.1.
LJUDSPEKTRUM
Låt dig omslutas av spelets ljudvärld tack vare de två högtalarna på 5 W. Ljudanläggningen är utformad för bästa effekt och ger en ljudupplevelse som är lika skarp och tydlig som skärmen själv.
KOMMANDOCENTER
Optimera din stridsstation. Med det flexibla ErgoStand kan du ändra lutning, vridning och höjd och justera vyn för att uppnå komfort och topprestanda under längre kampanjer.
| Skärm diagonal | 67,3 cm (26.5") |
| Upplösning | 2560 x 1440 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | QD-OLED |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Quad HD |
| Paneltyp | OLED |
| Ljusstyrka (max) | 400 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 200 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 0,03 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmytskikt | Glansigt |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 240 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,229 x 0,229 mm |
| Pixeltäthet | 111 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 59 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,4 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 400 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 240 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 69 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 10 bit |
| DCI-P3-täckning | 99% |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Fötter färg | Svart |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 2 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -20 - 20° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 25° |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 25 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 28 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 25 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 80 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 603,1 mm |
| Höjd (med stativ) | 572,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,33 kg |
| Bredd (utan stativ) | 603,1 mm |
| Djup (utan stativ) | 42,5 mm |
| Höjd (utan stativ) | 354,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,78 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 24 kg |
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | Energiljus, HDMI |
| Medföljande programvara | VisionCare 1.0 |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.