| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning | Mini-LED |
| Ljusstyrka (max) | 1000 cd/m² |
| Ljusstyrka (normal) | 600 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 1 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 320 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
| Bildpunktavstånd | 0,155 x 0,155 mm |
| Pixeltäthet | 163 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 59,6 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 33,5 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 360 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 320 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 69 cm |
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 1000 |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 10 bit |
| DCI-P3-täckning | 95% |
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Positionering på marknaden | Spela |
| Produktens färg | Svart |
| Ramlös design | Ja |
| Främre infattning | Svart |
| Löstagbart stativ | Ja |
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| Typ av USB-port uppströms | USB Typ B |
| Antal USB typ B-portar uppströms | 1 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 2 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| USB-strömleverans | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Ja |
| Inbyggd KVM-switch | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 15 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -25 - 25° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 25° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 31 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 49 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 23,2 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 210 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| AC-inspänning | 230 V |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 613,1 mm |
| Djup (med stativ) | 267 mm |
| Höjd (med stativ) | 587 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,72 kg |
| Bredd (utan stativ) | 613,1 mm |
| Djup (utan stativ) | 79,3 mm |
| Höjd (utan stativ) | 359,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 4,73 kg |
| Förpackningens bredd | 797 mm |
| Låddjup | 197 mm |
| Förpackningens höjd | 465 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9,15 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, Energiljus, USB Type-C, USB |
| Medföljande programvara | VisionCare 1.0 |
| Innehåller inte | Kvicksilver |
| Certifikat för överensstämmelse | MPR II |