ACER NITRO 20 N20-100 Intel® Core™ i5 i5-13420H 16 GB DDR4-SDRAM 512 GB SSD NVIDIA GeForce RTX 5060 Windows 11 Home Desktop PC Sort
|
|
ACER NITRO 20 N20-100 Intel® Core™ i5 i5-13420H 16 GB DDR4-SDRAM 512 GB SSD NVIDIA GeForce RTX 5060 Windows 11 Home Desktop PC Sort
-
Antal processorer
1
-
Diskret grafik
NVIDIA GeForce RTX 5060
-
HDD
0GB
-
SSD / Flash
512GB
-
Minne
16GB
-
OS
Windows 11 Home
-
Modell
Acer Nitro 20
-
CTO / BTO
Nej
-
CPU Model
i5-13420H
|
Beskrivning
Specifikationer
Acer NITRO 20 N20-100. Processorfamilj: Intel® Core™ i5, Processor: i5-13420H. Internminne: 16 GB, Typ av internminne: DDR4-SDRAM, Minne klockhastighet: 3200 MHz. Total lagringskapacitet: 512 GB, Lagringsmedia: SSD. Ombord grafikkort modell: Intel® UHD Graphics, Diskret grafikkortsmodell: NVIDIA GeForce RTX 5060. Installerat operativsystem: Windows 11 Home, Operativsystemets systemarkitektur: 64-bit. Strömförsörjning: 500 W. Chassityp: Skrivbord. Produkttyp: PC. Produktens färg: Svart
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Core™ i5 |
| Processorgenerering | 13:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Processor | i5-13420H |
| Processorkärnor | 8 |
| Processortrådar | 12 |
| Processorboostfrekvens | 4,6 GHz |
| Prestandakärnor | 4 |
| Effektiva kärnor | 4 |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 4,6 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 3,4 GHz |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| Processorns baseffekt | 45 W |
| Maximal turboeffekt | 115 W |
| Internminne | 16 GB |
| Maximalt internminne | 32 GB |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 8 GB |
| Minne klockhastighet | 3200 MHz |
| Minneskanaler | Dubbla kanaler |
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Lagringsmedia | SSD |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Diskret grafikkort | Ja |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Tillverkare av diskret grafikprocessor (GPU) | NVIDIA |
| Diskret grafikkortsmodell | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Minneskapacitet, diskret grafikkort | 8 GB |
| Diskret grafikminne typ | GDDR7 |
| Antal diskreta grafikkort | 1 |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| Antal Displayportar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Linje ut | Ja |
| Linje in | Ja |
| Antal bakre USB-portar | 4 |
| Antal främre USB-portar | 4 |
| Antal främre ljudutgångar | 2 |
| Antal bakre ljudutgångar | 2 |
| PCI Express x1 kortplatser | 1 |
| PCI Express x16 platser | 1 |
| Chassityp | Skrivbord |
| Produktens färg | Svart |
| Produkttyp | PC |
| Positionering på marknaden | Spela |
| Ljudutgångskanaler | 5.1 kanaler |
| Installerat operativsystem | Windows 11 Home |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Strömförsörjning | 500 W |
| Certifikat för överensstämmelse | BSMI, CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 300 mm |
| Höjd | 355 mm |
| Vikt | 7,8 kg |
| Kabel inkluderad | AC |
| Display inkluderad | Nej |
| Garantiperiod | 2 År |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.