ACER EK1 EK251Q P6bi Computerbildschirm 62,2 cm (24.5") 1920 x 1080 Pixel Full HD LCD Schwarz
|
|
ACER EK1 EK251Q P6bi Computerbildschirm 62,2 cm (24.5") 1920 x 1080 Pixel Full HD LCD Schwarz
-
Skärmstorlek
24.5"
-
Upplösning
1920 x 1080
-
HD
Full HD
-
HDMI
1
-
Pekskärm
Nej
-
Högtalare
Nej
-
Skärmform
Platt
-
Höjd justering
Nej
-
Uppdateringsfrekvens
144Hz
-
Hållbarhet
ENERGY STAR
|
Beskrivning
Specifikationer
Acer EK1 EK251Q P6bi. Skärm diagonal: 62,2 cm (24.5"), Upplösning: 1920 x 1080 pixlar, HD-typ: Full HD, Skärmtyp: LCD, Svarstid (medel): 4 ms, Native bildförhållande: 16:9, Betraktningsvinkel (horisontell): 178°, Synfältsvinkel (vertikal): 178°. VESA-fäste. Produktens färg: Svart
| Skärm diagonal | 62,2 cm (24.5") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Full HD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,283 x 0,283 mm |
| Pixeltäthet | 90 ppi |
| Horisontellt sökområde | 31,469 - 83,894 kHz |
| Vertikalt sökområde | 48 - 75 hz |
| Bildstorlek horisontalt | 54,4 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 30,3 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 31,469 - 137,26 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 48 - 144 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 62 cm |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 6 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| Typ av AMD FreeSync | FreeSync |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Positionering på marknaden | Hem |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Hörlursutgång | Nej |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 20° |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 15 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 15 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 30 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 556,9 mm |
| Djup (med stativ) | 192 mm |
| Höjd (med stativ) | 408,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 2,79 kg |
| Bredd (utan stativ) | 556,9 mm |
| Djup (utan stativ) | 42,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 321,5 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,4 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 4,32 kg |
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, Energiljus |
| Medföljande programvara | VisionCare 1.0 |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.