ACER Chromebox CXI5 Intel Celeron 7305 4GB 32GB eMMC USB HMDI RJ45 Chrome OS
Produkten är inte längre i vårt sortiment. Vänligen kontakta oss om du behöver hjälp att finna en ersättningsprodukt.
|
|
ACER Chromebox CXI5 Intel Celeron 7305 4GB 32GB eMMC USB HMDI RJ45 Chrome OS
-
Formfaktor
Mini PC
-
Processor
Intel® Celeron®
-
Antal processorer
1
-
Diskret grafik
Ej tillgänglig
-
HDD
0GB
-
SSD / Flash
32GB
-
Minne
4GB
-
OS
Chrome OS
-
Modell
Acer Chromebox CXI5
-
CTO / BTO
Nej
-
CPU Model
7305
-
Hållbarhet
ENERGY STAR
|
Beskrivning
Specifikationer
Nya Acer Chromebox CXI5 har ännu bättre prestanda och ännu fler funktioner. Den är enkel att konfigurera för flera skärmar, har integrerat skydd mot skadlig programvara och erbjuder en mängd premiumfunktioner från Google.
Snabbare databearbetning
Med Intel vPro® och upp till 12:e generationens Intel® CoreTM™ i7-processor1 kan du få en prestandaförbättring på upp till 20 % jämfört med tidigare generationer så att du kan hantera dina vardagsuppgifter på ett bättre sätt.
Ultrasnabb dataöverföring
Den här Acer Chromebox-enheten levereras med fyra USB 3.2 Gen 2 Type-A- och två USB 4 Gen 3 Type-C-portar med full funktionalitet, vilket ger dig den senaste och snabbaste USB-tekniken för en överföringshastighet på upp till 40 Gbit/s.
Skärmportar
Via USB typ C-porten med full funktionalitet och dubbla HDMI 2.1-portar kan du visa innehåll på upp till fyra externa skärmar. Det finns även konfigurationer som inkluderar en extra HDMI- eller DP-port.
Helt ansluten
Den här Acer Chromebox-enheten har funktioner som Wi-Fi 6E och en RJ45 2,5 G Gigabit Ethernet-port (2,5 GbE)2 som ger dig snabb och stabil nätverksanslutning.
Maximera utrymmet
Den kompakta designen ger många placeringsmöjligheter. Och med VESA-monteringspaketet kan du placera den här Acer Chromebox-enheten nästan var som helst.
Anpassningsbar utformning
Med användarvänliga ChromeOS kan den här Acer Chromebox-enheten användas för en mängd olika tillämpningar, bland annat för utbildning, digital skyltning eller kiosker.
Citrix Ready®
Förbättra organisationens mobilitet, virtualisering, nätverk och molnplattformar med Citrix Ready®-enheter. De här verifierade enheterna har uppfyllt de nödvändiga testkriterierna för att fungera med programmen Citrix Receiver™ och XenApp® och XenDesktop® och ser till att maskinvaran är helt kompatibel med Citrix®-lösningar.
| Processortillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel® Celeron® |
| Processor | 7305 |
| Processorkärnor | 5 |
| Processortrådar | 5 |
| Prestandakärnor | 1 |
| Effektiva kärnor | 4 |
| Processorns cache | 8 MB |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| Antal processorer installerade | 1 |
| Processorns baseffekt | 15 W |
| Maximal turboeffekt | 55 W |
| Internminne | 4 GB |
| Maximalt internminne | 8 GB |
| Typ av internminne | DDR4-SDRAM |
| Minnesplatser | 2x SO-DIMM |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Ombord grafikkort | Ja |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Inbyggd grafikprocessor (GPU) | Intel |
| Familj av inbyggda grafikkort | Intel® UHD Graphics |
| Ombord grafikkort modell | Intel® UHD Graphics |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Antenntyp | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 0 |
| USB 4 Gen 3x2, antal portar | 1 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| Antal Thunderbolt 3-portar | 0 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Chassityp | Mini PC |
| Placeringar som kan användas | Horisontell / Vertikal |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Produktens färg | Silver |
| Produkttyp | Mini-PC |
| Ljudsystem | Högupplöst ljud |
| Installerat operativsystem | ChromeOS |
| Strömförsörjning | 90 W |
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CB, CE, VCCI, Federal Communications Commission (FCC) |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Bredd | 186 mm |
| Djup | 186 mm |
| Höjd | 36 mm |
| Display inkluderad | Nej |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.