ACER CB272P6b 27" 69cm 1920x1080 144Hz
|
|
ACER CB272P6b 27" 69cm 1920x1080 144Hz
-
Kontrast
1500:1
-
Högtalare
Ja
|
Beskrivning
Specifikationer
Öka produktiviteten med Acer Vero CB2-serien. Låt dig hänföras av den enastående bildupplevelser, låt USB-C PD-porten1 sköta storförsörjningen och optimera dina webbkonferenser med den justerbara FHD-webbkameran1.
Välj hållbarhet
Gör världen lite bättre med vår miljömedvetna bildskärm. Den består till 85 % av PCR-material och 5 % plastavfall från havsnära områden och är dessutom TCO-, ENERGY STAR- och EPEAT Silver-certifierad för att hjälpa dig att minska ditt koldioxidavtryck utan att tumma på kvaliteten.
Enastående bildvisning
Låt dig hänföras av enastående skärpa och detaljrikedom med vår högupplösta skärm. Få upp till 4K UHD-upplösning1 för en enastående visuell upplevelse, kompletterad med ZeroFrame-designen.
Ström och anslutning1
Med USB-C-skärmen behöver du aldrig oroa dig för ström och anslutning. Typ-C-porten ger dig inte bara en smidig anslutning utan även strömförsörjning på 90 W, så att dina enheter alltid är strömförsörjda när du arbetar eller har roligt.
Ta dina videosamtal till nästa nivå1
Ta din webbkonferenser till nästa nivå med den här skärmens justerbara FHD-webbkamera. Se alltid så bra ut som möjligt under virtuella möten med hjälp av skärmens flexibilitet och HD-videokvalitet.
Skyddar ögonen
Låt dina ögon vila med Acer VisionCare 2.0. Den här skärmen är certifierad enligt Eyesafe® 2.0 och är utrustad med BlueLightShield Pro, som hjälper till att minska belastningen på ögonen, filtrera skadligt blått ljus och ge en bekvämare tittarupplevelse.
Verklighetstrogna färger1
Fängslas av levande och verklighetstrogna färger. Med färgprecisionen Delta E<1 och sRGB 99 % låter vår bildskärm dig se alla bilder och videor med enastående precision och verklighetstrogen färgåtergivning.
| Skärm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Full HD |
| Paneltyp | IPS |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,311 x 0,311 mm |
| Pixeltäthet | 82 ppi |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 115 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 49 - 144 hz |
| Färgdjup | 8 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 16,5 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -178 - 178° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 35° |
| Skärmgränssnitt (OSD) | Ja |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | B |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 11 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 612,4 mm |
| Djup (med stativ) | 245 mm |
| Höjd (med stativ) | 398,1 mm |
| Vikt (med stativ) | 5,61 kg |
| Bredd (utan stativ) | 612,4 mm |
| Djup (utan stativ) | 48,7 mm |
| Höjd (utan stativ) | 359,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,33 kg |
| Låddjup | 125 mm |
| Förpackningens höjd | 514 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9,2 kg |
| Hållbarhetscertifiering | TCO, ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.