ACER CB242YP6b 23,8" 60cm 16:9 144Hz 1920x1080 black
|
|
ACER CB242YP6b 23,8" 60cm 16:9 144Hz 1920x1080 black
-
Skärmstorlek
23.8"
-
Upplösning
1920 x 1080
-
HD
Full HD
-
DP
1
-
HDMI
1
-
Pekskärm
Nej
-
Högtalare
Nej
-
Skärmform
Platt
-
Höjd justering
Ja
-
Vridbar
Ja
-
Pivot
Ja
-
Uppdateringsfrekvens
144Hz
-
Hållbarhet
ENERGY STAR, TCO
|
Beskrivning
Specifikationer
Acer CB2 CB242YP6bipr. Skärm diagonal: 60,5 cm (23.8"), Upplösning: 1920 x 1080 pixlar, HD-typ: Full HD, Skärmtyp: LCD, Svarstid (medel): 4 ms, Native bildförhållande: 16:9, Betraktningsvinkel (horisontell): 178°, Synfältsvinkel (vertikal): 178°. VESA-fäste, Höjdjustering. Produktens färg: Svart
| Skärm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Pekskärm | Nej |
| HD-typ | Full HD |
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 4 ms |
| Responstidens mätningstyp | GTG (Gray to Gray) |
| Responstid (MPRT) | 1 ms |
| Skärmform | Platt |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 100000000:1 |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 16,7 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,275 x 0,275 mm |
| Pixeltäthet | 93 ppi |
| Bildstorlek horisontalt | 52,7 cm |
| Bildstorlek vertikalt | 29,6 cm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 30 - 136 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 49 - 144 hz |
| Diagonal skärmstorlek | 60 cm |
| Ytans hårdhet | 3H |
| Färgdjup | 6 bit |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| Flimmerfriteknik | Ja |
| Låg blåljus-teknik | Ja |
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Positionering på marknaden | Konsument |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | 1 |
| DisplayPort-utgångens version | 1.2 |
| Hörlursutgång | Nej |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Ja |
| Justerbar höjd (max) | 16,5 cm |
| Svängarm | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Svängbara | Ja |
| Hållare | -178 - 178° |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 35° |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | B |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 9 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 9 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning (max) | 32 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Bredd (med stativ) | 540,3 mm |
| Djup (med stativ) | 245,1 mm |
| Höjd (med stativ) | 531,6 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,99 kg |
| Bredd (utan stativ) | 540,3 mm |
| Djup (utan stativ) | 48,7 mm |
| Höjd (utan stativ) | 318,2 mm |
| Vikt (utan stativ) | 2,64 kg |
| Vikt inkl. förpackning | 8 kg |
| Stå ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, Energiljus |
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR, TCO |
Även om vi gör vårt bästa för att ge relevant information, så är bilderna bara till för att ge ett generellt intryck, och själva varan behöver nödvändigtvis inte se ut precis som på bilden. Om det är skillnader mellan produktöverskrift, beskrivning och bild, så är det produktöverskriften som gäller. (tex. Pc:n kommer inte nödvändigtvis med monitor även om bilden visar det) Om något är oklart skicka en e-post till oss före du beställer! Vi förbehåller oss för tryckfel, ändringar av priser och specifikationer utan varsel.